Mimarlık

FAALİYET ALANLARI

Mimari proje hazırlanması, proje uygulama süreçleri, metraj maliyet hesap ve analizlerinin yapılması, mimari 3d görseller ve animasyon oluşturulması, kat görsellerinin oluşturulması, mimari maket hazırlanması,

imar affı sürecinde iskan belgesinin alınabilmesi için gerekli proje ve takip süreçlerinin yapılması

Uygulama ve Sunum Projelerinin Hazırlanması

Mimari uygulama projeleri hazırlıyoruz. Ayrıca bu projelerin görsel materyallerini hazırlayarak gerek proje uygulanmadan önce gerekse uygulandıktan sonra pazarlanması için görseller oluşturmaktayız.

3D_Sunum_Görsellerinin Oluşturulması

Kompozit cephe, söve, ahşap v.b. gibi alternatifler kullanarak, müşteriden alınan bilgiler ışığıda, yapının dış cephesinin hazırlanması. Yapıyla ilgili peyzaj çalışmasının yapılması.

Gerekli resimler uygun açılardan çekilmesi durumuda yapının resmin üzerine yerleştirilmesi.

Kat_Görsellerinin Oluşturulması

Teknik çizim üzerinde çok fazla detay barındırdığından dolayı, teknik adamlar dışında yapının son kullanıcısı tarafından anlaşılamayabilmektedir. Sunum aşamasında, sunum için gerekli bilgiler kalmak kaydıyla diğer bilgiler gilenerek, planların renklendirilmesiyle, kat görselleri hazırlamaktayız. Böylece kat planları daha kolay anlaşılabilmektedir.

Tek katta farklı yüksekliklerin ifade edilmesini kolaylaştırmak amacıyla, bu görseller perspektif şeklinde yapıya bir taraftan bakacak şekilde de hazırlayabilmekteyiz.

Animasyon Hazırlanması

Büyük ölçekli projelerde bazen tek bir resim genel durumu ifade etmekte yetersiz kalmaktadır. Bu durumda tek bir resim yerine kısa süreli anımasyonların hazırlanması yapının genel durumunu, peyzaj çalışmasını, dolaşım aksını anlatmada daha ifadeli olabilmektedir.

İç_Mekan_Görsellerinin Oluşturulması

İç Mekan görselleri, projede bulunan mekanların, yapım süreci bittikten sonra, gerçekte nasıl görüleceği ile ilgili müşteriye bilgi vermesi acısından önem taşımaktadır.

Gerçekçi render teknikleri kullanarak bilgisayar ortamında bu mekanların gerçeğe yakın görsellerinin hazırlanmaktadır.

GÜNCEL PORTFOLYO

Yorumlar kapalı.